AKTUÁLNE: Zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo oblasť Tokia. Triasli sa aj mrakodrapy

26.05.2023 o 14:54 - Veronika Salayová

Japonsko dnes zasiahlo silné zemetrasenie. Bolo natoľko silné, že otriaslo aj japonskom metropolou Tokio, pričom podľa svedkov sa triasli celé mrakodrapy. 

AKTUÁLNE: Zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo oblasť Tokia. Triasli sa aj mrakodrapy
Tokio. Foto: unsplash

Dnes Japonsko zasiahlo pomerne silné zemetrasenie. To dosiahlo silu 6,2 magnitúdy s epicentrom vzdialeným 30 km od mesta Naritya, pričom hypocentrum bolo v hĺbke 50 kilometrov.

Seizmografy zaznamenali silné otrasy piatok o 19:03 hod. tamojšieho času a zemetrasenie otriaslo okolitými oblasťami vrátane Tokia.

Zemetrasenie cítili aj v Tokiu

Zemetrasenie zaznamenali v častiach prefektúr Čiba a Ibaraki, ale bolo ho silne cítiť aj v hlavnom meste, kde sa podľa svedkov triasli vyššie budovy a mrakodrapy.

Ľudia ostali vystrašení, no nikomu sa podľa dostupných informácií nič nestalo. V zasiahnutej oblasti bola pozastavená vlaková doprava, no neskôr ju opäť obnovili. 

V japonských jadrových elektrárňach neboli zistené nijaké anomálie v dôsledku tohto zemetrasenia, informovali tamojšie agentúry.

Vlna tsunami nehrozí

Bezprostredne sa neobjavili žiadne správy o väčších škodách. Podľa meteorologickej agentúry nebolo vydané žiadne varovanie pred tsunami.

O kúsok silnejšie zemetrasenie s magnitúdou 6,3 zasiahlo ešte začiatkom mája centrálnu časť Japonska, pričom toto zemetrasenie už neostalo bez následkov − vyžiadalo si najmenej 1 obeť a 49 zranených.

Japonsko je jednou z krajín sveta najviac náchylných na zemetrasenia a otrasy sa tu vyskytujú pomerne často. 

Reklama MediaAd