Zosuv pôdy zasypal a ODTRHOL cestu pri Prievidzi

Ema Bazhaykin

V obci pri Prievidzi sa pre vytrvalý dážď zosunula pôda, ktorá zasypala a odtrhla miestnu komunikáciu. V obci platí tretí povodňový stupeň.

Neutíchajúci dážď spôsobil v obci Čavoj v okrese Prievidza hotovú spúšť. Už v nedeľu 9. júna tu bol vyhlásený 3. SPA. Intenzívne zrážky tu napokon dnes pred obedom spôsobili veľké škody.

Pre silný dážď sa zosunula pôda, ktorá následne zasypala a dokonca odtrhla miestnu komunikáciu.

Starostka Anna Gulášová v pondelok pre TASR uviedla, že dážď v obci spôsobil škody na vodozádržných opatreniach a takmer na všetkých miestnych komunikáciách. Mnohé z nich sú miestami vymyté až do hĺbky 50 centimetrov, na iných miestach sú nánosy blata, štrku a kameňov. Pôda sa podľa nej zosunula na inú ako hlavnú prístupovú komunikáciu do obce.

 

Dážď neutíchne ani dnes

Intenzívne zrážky pokračujú v tejto oblasti a dnes a utíchnuť by mali až v neskorších večerných hodinách. „Obec už začala s odstraňovaním škôd, práce potrvajú pravdepodobne do konca týždňa. Platiť dovtedy bude i tretí stupeň povodňovej aktivity,“ dodala Gulášová.

V okrese Prievidza platí hydrologická výstraha tretieho stupňa pred prívalovými povodňami už od 12:25 h. 

Hasiči majú plné ruky práce

Dobrovoľní hasiči z Bystričian momentálne zasahujú v obci v súvislosti s nepriaznivým počasím. „Odčerpávame vodu zo zaplavených pozemkov a pivníc rodinných domov,“ informoval veliteľ družstva Tibor Školna.

 

Na mieste sa nachádzajú ôsmi členovia s dvomi kusmi hasičskej techniky.

Povodňovú situáciu pre vás priebežne sledujeme v našom PRENOSE»»»

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd