Austráliu zasiahla kokaínová horúčka. Balíčky s drogami vyplavuje samotné more

Austráliu zasiahla kokaínová horúčka. Balíčky s drogami vyplavuje samotné more
Dominik Cenkner

Austrálska polícia vydala varovanie, aby obyvatelia oblasti medzi Sydney a Newcastlom nehľadali v mori balíčky s kokaínom. Tie sa na tamojších plážach začali objavovať minulý týždeň.

Polícia vyšetruje, odkiaľ sa tam balíčky s drogami vzali. Varuje, že za ponechanie si takého balíčka hrozí až doživotné väzenie.

Pobrežná hliadka musela v uplynulých dňoch zachraňovať už dvoch ľudí. Tí sa snažili pre takýto balíček doplávať.

„Ak u niekoho takýto balíček nájdeme, hrozí mu 25 rokov väzenia až doživotia. Ide o veľké množstvo drogy,“ varoval detektívny inšpektor Jason Weinstein. 

Balíčky s drogami vyplavuje more

„Zatiaľ tiež nevieme, akej kvality droga v týchto balíčkoch je, či nie je s niečím zmiešaná,“ dodal Weinstein. Podľa neho panuje stále mnoho neznámych v tomto prípade.

Balíčky s kokaínom začali na plážach na austrálskom juhovýchodnom pobreží ľudia nachádzať minulý týždeň. Medzi prvými našiel jeden okoloidúci 39 balíčkov kokaínu na pláži v oblasti Magenta, asi sto kilometrov severne od Sydney.

Boli pokryté kôrovcami, čo naznačuje, že v mori boli dlhšie. Ako dlho to bolo, polícia nevie.

Doteraz sa pri pobreží medzi Newcastlom a Sydney našlo 124 kilogramových balíčkov kokaínu. Polícia sa domnieva, že drogy pochádzajú z Južnej Ameriky. Podľa Weinsteina mohla byť zásielka pripevnená k trupu nákladnej lode pod vodou a uvoľnila sa kvôli rozbúrenému moru v posledných týždňoch.

Austrália patrí ku krajinám s najväčšou spotrebou metamfetamínu, kokaínu a marihuany. Vyplýva to z minuloročných údajov austrálskej vlády.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Zajtra
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Nedeľa
Občasný dážď
11 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
11 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Prehánky
12 °C / -3 °C
Vojtech
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd