Autá pod vodou a zaplavené oblasti. Poľsko sužujú silné búrky

Peter Minárik

Južné Poľsko zasiahli veľmi silné búrky, ktoré prinášajú výdatné prívalové zrážky. Tie spôsobujú rozsaihle komplikácie a niekoľko oblastí je zaplavených.

Sliezske a Malopoľské vojvodstvo sužujú od rána pomerne intenzívne búrky, ktorých aktivita sa vystupňovala v priebehu dnešného večera. Intenzívne búrky prinášajú prívalové zrážky.

Búrky sa stacionárne

Počasie tu podobne ako u nás ovplyvňuje oblasť tlakovej níže v rámci ktorej sa formujú jednotlivé búrkové bunky.

Tým, že dynamika atmosféry je pomerne nízka, tak sa vyskytujú skôr stacionárnejšie búrky, ktoré v priebehu krátkeho času dokážu priniesť desiatky milimetrov zrážok.

Zrážky začali naberať na intenzite predovšetkým vo večerných hodinách, kedy v niektorých oblastiach spadlo v priebehu krátkej dobe 30 až 40 mm zrážok. V Malopoľskom vojvodstve však namerali až 70 mm.

Autá a pivnice pod vodou

Hasiči na juhu Poľska evidujú už viac ako 300 výjazdov, predovšetkým k zaplaveným autám a domom. Pod vodou sú aj mnohé ulice.

Najhoršia situácia je v obci Racibórz, kde je pod vodou mnoho ulíc

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd