Až 6 dní musel prežiť senior v aute zapadnutom v snehu. Pomohli mu sušienky a televízna relácia

13.03.2023 o 12:01 - Dominik Cenkner

Extrémne počasie sa ďalej zahráva so Spojenými štátmi. Kaliforniu zasypala mimoriadna snehová nádielka, miestami napadli aj tri metre snehu. Prímorský štát trápia ale aj záplavy, evakuovať sa museli tisíce ľudí.

Až 6 dní musel prežiť senior v aute zapadnutom v snehu. Pomohli mu sušienky a televízna relácia
Ilustračné foto, zdroj: kdvr.com

Množstvo ľudí na niekoľko dní odrezal sneh. To je aj príbeh 81-ročného Jerryho. Na pomoc čakal vo svojom aute dlhých šesť dní. Prežil vďaka sušienkam.

Široko ďaleko nič len sneh. Ten uväznil 81-ročného Jerryho Joureta v jeho aute. A to potom, čo sa rozhodol, že sa vráti zo svojej horskej chaty v kalifornskom mestečku Big Pine domov do Nevady. Avšak podcenil počasie.

„Nečakal, že tá búrka bude taká zlá. Našiel si informácie, že cesta je čistá, tak vyrazil. Asi po tridsiatich minútach z nej ale zišiel a už sa odtiaľ nedostal,“ popísal dramatickú situáciu Jerryho vnuk Christian.

A začal sa boj o život. Prvé tri dni ešte fungovala autobatéria, tak si prikuroval. Pojedal sladkosti, sušienky, croissanty, ktoré mal vo vozidle. Vodu nemal, tak pojedal aspoň sneh.

Pomoc prišla až po dlhých šiestich dňoch. „O záchranu sa snažili niekoľko dní, ale bolo zlé počasie. Keď sa im to podarilo, aj tak nemohli pristáť, a tak ho museli vytiahnuť na lane,“ rozprával Christian.

Senior so zaujímavým príbehom 

Vnuk 81-ročného dobrodruha o ňom hovoril vo vysielaní CNN a príbeh mnohých zaujal. Jerry Jouret predtým pracoval ako matematik pre NASA. Prežiť mu vraj ale pomohlo hlavne to, že je vášnivým divákom relácie Survivor.

„Je na tom zdravotne dobre, všetky životné funkcie sú v poriadku, bol len trochu dehydrovaný. Teraz už je späť u babičky a obaja sú radi, že sú spolu,“ zakončil neuveriteľný príbeh svojho starého otca Christian.

Takých nešťastníkov ale bolo v Kalifornii v posledných dňoch viac. Väčšinou však neuviazli v autách, ale v domoch. Napríklad 79-ročný Alan Zagorsky čakal na záchranu desať dní.

„Siahalo to až do výšky troch metrov, sneh úplne zasypal dvere. Nemohli sme sa odtiaľto dostať a začínalo to byť strašidelné,“ popísal Zagorsky. Navyše mu začali dochádzať lieky.

Niektoré príbehy skončili tragicky

Jerry aj Alan nakoniec extrémne počasie prežili. V Kalifornii ale také šťastie nemalo najmenej trinásť ľudí.

Trpia aj zvieratá, armáda začala odrezaným kravám zhadzovať seno. To ale stále nie je všetko.

Štát, ktorý je zvyknutý na veľké výkyvy počasia, sa teraz stretáva v iných oblastiach aj so záplavami a úrady už evakuovali vyše desať tisíc obyvateľov.

Reklama MediaAd