Až 9 mŕtvych a 15 zranených osôb si vyžiadali obrovské krúpy, ktoré padali počas búrky

01.06.2023 o 15:03 - Dominik Cenkner

Pakistanský Hajdarábád a Sindh v uplynulých hodinách zasiahli silné dažde, nárazový vietor, krupobitie a blesky, ktoré spôsobili ľuďom nešťastie. Z oblasti hlásia zranených i obete na životoch.

Až 9 mŕtvych a 15 zranených osôb si vyžiadali obrovské krúpy, ktoré padali počas búrky
Ilustračné foto, zdroj: imeteo.sk/cbc.com

Intenzívne búrky v Hajdarábáde a ďalších regiónoch provincie Sindh v Pakistane si vyžiadali životy najmenej deviatich ľudí, informovala spravodajská agentúra ARY News. Hajdarábád a Sindh v uplynulých hodinách zasiahli silné dažde, nárazový vietor, krupobitie a blesky.

Dvojicu miest Hajdarábád a Kotrí, ktoré ležia blízko seba, v utorok popoludní zasiahli silné dažde a krupobitie. Silný vietor v regióne zrejme vyvracal stromy a poškodzoval vozidlá.

V nižšie položených oblastiach Sindhu zlé počasie ochromilo život a narušilo energetický systém spoločnosti Hesco (Hyderabad Electric Supply Company). Milióny ľudí zostali niekoľko hodín bez elektriny.

Nepriaznivé počasie si vyžiadalo aj obete

Silné dažde v pakistanských oblastiach Hajdarábád a Sindh spôsobili straty na životoch a majetku. V dôsledku nepriaznivého počasia v meste Kotri zomreli tri deti a sedem ďalších osôb utrpelo zranenia, informovala ARY News.

Deti, 10-ročná Farhana, 11-ročná Asma a 12-ročný Muhammad Júsuf, sa podľa polície hrali, keď sa zrútila stena. Tá ich na mieste zabila.

Tragická udalosť sa odohrala aj v okrese Tharparkar. V dôsledku úderu blesku zahynulo šesť ľudí.

Reklama MediaAd