Babie leto na Slovensku pokračuje: Užite si posledných pár dní, kým nepríde dážď

10.10.2022 o 06:59 - Veronika Salayová

Babie leto na Slovensku pokračuje aj tento týždeň. Užite si preto ešte niekoľko dní príjemného jesenného počasia do sýtosti, keďže na konci tohto týždňa príde zmena − babie leto skončí a opäť príde dážď. 

Babie leto na Slovensku pokračuje: Užite si posledných pár dní, kým nepríde dážď
Ilustračné. Foto: unsplash

Počasie na Slovensku dnes formuje tlaková výš, ktorej stred sa dnes presunie z južných oblastí Poľska nad západnú Ukrajinu. Po západnom okraji bude do našej oblasti prúdiť teplý a suchý vzduch. 

Týždeň tak odštartujeme slnečným a teplým počasím, akým sa vyznačuje typické babie leto. Teploty dnes vystúpia až na +20 °C, avšak popoludním a večerom môže byť na západe a  juhozápade viac oblačnosti. Zrážky dnes nehrozia. 

V ranných hodinách si treba dať pozor na hmlu a cez deň môže miestami, najmä na západe, fúkať aj silnejší vietor, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 45 km/h. 

Vyhliadka na ďalšie dni

Nasledujúce dni bude prevládať stabilné počasie s minimom zrážok a s teplotami do +20 °C. Opäť treba počítať s rannými hmlami a miestami s nízkou oblačnosťou.

V utorok sa môžu na severe Slovenska objaviť prehánky a slabé zrážky a na hrebeňoch Tatier môže slabo snežiť. Ojedinelé slabé zrážky možno očakávať aj počas stredy a štvrtka. 

Zmena počasia sa podľa aktuálnych modelov chystá v priebehu piatku, kedy od západu začne pribúdať oblačnosť a postupne sa rozprší. Daždivé počasie by malo prevládať aj počas víkendu.

Babie leto síce pokračuje, ale nepotrvá už dlho. Vychutnajte si preto tieto dni naplno a užite si zrejme posledné teplé slnečné lúče v tomto roku. 

Viac o vývoji teplôt na nasledujúce dni nájdete TU