Bratislava hlási rekordné zrážky. Spadlo už viac ako 100 mm

Veronika Sádovská

Silný lejak a búrky sa ženú hlavným mestom. V Bratislave namerali už 100 mm zrážok len v priebehu posledných hodín.

Dnešok bude pamätný pre naše hlavné mesto. Búrky a lejaky, ktoré vystrájajú po celom Slovensku sa vybláznili na Bratislave. Okrem Rače už zaplavilo aj Ružinov a ďalšie úseky v celom meste.

Rekordné zrážky

Podľa amatérskych zrážkomerov mohlo spadnúť už viac ako 100 mm zrážok. A to búrky ešte nie sú na konci.

Dôvodom sú stacionárne búrky, ale jav zvaný backbuilding. Hovoríme o ňom vtedy, ak nové búrkové bunky vznikajú na zadnej strane už existujúcich búrok.

Zaplavené ulice a kolóny

Polícia na Facebooku informovala vodičov o aktuálnom stave ciest. Pridal sa aj Dopravný podnik, ktorý informoval o tom, že premávka MHD je spomalená, resp. pre niektoré oblasti úplne prerušená.

Policajti evidujú zaplavené viaceré cesty. Neprejazdné ulice sú: Bajkalská, Prievozská, Račianska, Bajkalská ulica - výjazd na R7 od Prievozskej ulice, Vajnorská, Tomašikova a Malokrasňanská ulica.

Pozor na podjazdy

Na facebookovej stránke informuje aj starosta Ružinova o neprejazdnom podjazde na križovatke Ružinovská - Bajkalská. Hasiči museli vyťahovať niekoľko áut, ktoré sa snažili prejsť.

Polícia vyzýva vodičov, aby využili na cestovanie alternatívne trasy. Určite neskúšajte tieto podjazdy prejsť.

Zasahujú všetky zložky

Na sprejazdnení komunikácií pracujú všetky dostupné zložky. Nové búrky v okolí hlavného mesta stále vznikajú, takže situácia sa môže ešte zhoršiť.

Pre viac informácií sledujte náš online prenos.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Zajtra
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd