Búrka aktuálne postupuje cez Piešťany nad stredné Slovensko. Prináša mnoho bleskov

Peter Minárik

Búrka, ktorá sa sformovala na rakúsko-českom pohraničí postúpila cez Záhorie a Malé Karpaty do okolia Piešťan a v týchto chvíľach sa pohybuje ďalej smerom k juhovýchodu.

Noc opäť prináša na naše územie búrky a tie sú pomerne nečakané. Nepočítali s nimi ani numerické modely. Nemožno sa však diviť. Nad našou oblasťou sa nachádza veľmi labilný vzduch a stačí doslova len škrtnúť zápalkou a dôjde ku konvekcii.

Búrka, ktorá vznikla na juhu Moravy sa cez severné Záhorie dostala už ku Piešťanom. Najintenzívnejšie prejavy mala v okolí Brezovej pod Bradlom, kde spadlo okolo 30 mm zrážok.

Búrka je sprevádzaná predovšetkým intenzívnym lejakom a vysokou bleskovou aktivitou. Výraznejšie nebezpečné sprievodné javy neprináša.

 

V nadchádzajúcich minútach by mala postupovať z okolia Piešťan smerom do oblasti Topoľčian a následne by severne od Zlatých Moraviec mala postupovať nad Stredné Pohronie.

Očakáva sa však, že pri svojom postupe bude búrka slabnúť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd