Búrka Eta má ďalšie desiatky obetí. Vyše 100 ľudí je nezvestných

Veronika Sádovská

Tropická búrka Eta ešte zďaleka nepovedala posledné slovo. Dnes v noci (nášho času) zasiahne Floridu. 

Najsilnejšie zasiahla Eta Guatemalu ešte ako hurikán 4. kategórie. Neskôr síce oslabila, aktuálne však znova posilnila na tropickú búrku. Vyvádzala hlavne v Mexiku a na Kube. Počas noci sa presunie na Floridu.

Zosuvy v Guatemale si vyžiadali zatiaľ asi 150 obetí a ďalších 100 nezvestných ľudí. Oblasti zosuvov ešte stále prehľadávajú aj dva dni po katastrofe. 

Dnes zažili veľmi silný vietor a hustý dážď Mexiko a Kuba. Búrka zasiahla hlavne mexický štát Chiapas, v ktorom zničila desiatky domov. Počet obetí sa zatiaľ pohybuje okolo dvadsiatky, medzi nimi sú aj tri deti.

Neskôr pokračovala cez strednú Kubu na severovýchod. Prevládajúca rýchlosť vetra sa pohybuje okolo 100 km/h, v nárazoch aj do 120 km/h. Hustý dážď spôsobuje všade prívalové povodne a zosuvy pôdy.

Zajtra skoro ráno zasiahne pobrežie Floridy a podľa doterajšieho vývoja búrky, ovplyvní väčšinu územia tohto štátu. Silný dážď pravdepodobne spôsobí na tomto polostrove obrovské problémy, pretože už teraz je pôda po posledných dňoch veľmi premočená. V štáte je vyhlásený stav núdze a obyvateľov vyzvali úrady, aby sa zásobili potrebnými potravinami a drogériou. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd