Búrka sa ženie z Rakúska nad Bratislavu a cez východ sa ženú potencionálne supercely

Peter Minárik

Aktuálne prichádza nad Bratislavu búrka z oblasti Dolného Rakúska, ktorá hlavné mesto schladí, no oveľa nebezpečnejšie sú búrky na juhovýchode Slovenska.

V polovici popoludnia máme aktuálne na našom území hneď niekoľko výrazných búrok. Po slnečných hodinách v Bratislave prichádza aktuálne z oblasti rakúskeho Hainburgu búrka, ktorá prinesie predovšetkým lejak. Výraznejšie problémy sa neočakávajú.

Oveľa nebezpečnejšia situácia je však na východnom Slovensku. Západne od Košíc sa ženie supercela, ktorá prešla Kysakom nad Košickú kotlinu a aktuálne ju máme južne od Prešova.

Táto supercela aktuálne smeruje cez Abranovce do oblasti Hanušoviec nad Topľou.

aktuálne máme nad našim územím štyri významné búrky
aktuálne máme nad našim územím štyri významné búrky
 

Výrazná búrka sa však vyskytuje aj na Tokaji kde sa už jedna búrka vyskytla, ktorá teraz postupuje smerom nad Zemplínsku šíravu. Táto búrka prináša silný vietor.

Z Maďarska postupuje ďalšia búrka. Pripomíname, že na východe krajiny dnes panujú vhodné podmienky pre výskyt superciel, ktoré môžu priniesť nebezpečné sprievodné javy

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd