Búrkový systém sa presúva cez slovensko-maďarské pohraničie k východu

Peter Minárik

Rozsiahly búrkový systém, ktorý sa sformoval ešte nad východným Rakúskom aktuálne postupuje cez severné Maďarsko a čiastočne zasahuje aj nad naše územie. V nadchádzajúcich hodinách bude ďalej postupovať k východu a čiastočne zasahovať aj nad naše územie.

Dnešný deň priniesol tie najintenzívnejšie búrky opäť do okolitých krajín. V priebehu dnešného popoludnia sa začal vo vlhkom a teplom vzduchu formovať nad Rakúskom búrkový systém, ktorý sa následne presunul nad severné Maďarsko a búrky v týchto chvíľach postupujú severnými regiónmi Maďarsko smerom k východu, pričom zopár búrok sa vyskytuje aj priamo na našom území.

aktuálna poloha zrážok
aktuálna poloha zrážok

Tá hlavná búrková vlna však presne podľa predpovede naše územie obišla a zasiahla len juhozápadné regióny Slovenska.

 

V priebehu nadchádzajúcich hodín sa bude búrková vlna presúvať cez Maďarsko k východu a postupne sa búrky rozpadnú. Na našom území môžeme ešte na juhu Banskobystrického kraja zaznamenať zopár bleskov, ale nič výraznejšie sa už dnes neočakáva.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd