Búrky hrozia v utorok najmä na západe. Budú aj intenzívne

Ľubomír Franko

V utorok sa na území Slovenska opäť očakávajú intenzívne búrky. Priniesť by mali prívalové zrážky, ojedinele aj krupobitie či silnejší nárazový vietor. Očakávame ich predovšetkým na západe Slovenska.

V utorok bude počasie na Slovensku naďalej ovplyvňovať brázda nízkeho tlaku vo vyšších vrstvách ovzdušia. Tá prinesie na viaceré miesta prehánky alebo búrky.

V druhý deň v týždni očakávame na východe jasné až polojasné počasie, s teplotami od +24 do +29 °C. Zrážky sa tu neočakávajú, prípadne budú len krátke a slabé.

Iná situácia ale čaká stredné a západné Slovensko. Už okolo poludnia sa budú v týchto oblastiach tvoriť prehánky a búrky. Narozdiel od pondelka, kedy sa najviac búrok očakávalo na strednom Slovensku, v utorok zasiahnu búrky najmä západ.

Očakávané búrky počas utorka, 10. augusta
Očakávané búrky počas utorka, 10. augusta

Búrky budú vznikať už predpoludním a sprevádzané budú spočiatku najmä prívalovými zrážkami. Počas dňa by mali naberať na intenzite a silnejšie bunky môžu byť sprevádzané aj silnejším nárazovým vetrom či krupobitím.

Maximálne denné teploty by mali pred búrkami dosahovať v južnej polovici stredného Slovenska a na západe Slovenska od +25 do +30 °C. Pri búrkach sa ochladí.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
13 °C / -4 °C
Marcel
Zajtra
Prehánky
13 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
13 °C / -3 °C
Slavomír
Utorok
Prehánky
12 °C / -3 °C
Vojtech
Streda
Občasný dážď
13 °C / -2 °C
Juraj
Štvrtok
Občasný dážď
14 °C / -3 °C
Marek
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd