Búrky hrozia najmä na horách.Podvečer aj inde

Peter Minárik

Do našej oblasti prúdi aj naďalej teplý a vlhký vzduch od juhu. Tento vzduchu sa bude vďaka slnečným lúčom počas dňa výraznejšie labilizovať. Práve hodnoty potencionálnej energie CAPE sú jeden z najdôležitejších faktorov pre vývoj búrok. Instabilita by mala byť najvýraznejšia na západnom Slovensku, čo celkom koreluje s tým, že tu sa očakávajú aj najvyššie teploty, ktoré budú stúpať k +25°C.

Prvé búrky začnú vznikať v oblasti hôr a opäť budú viazané na orografiu, čiže na hory. Najpravdepodobnejšie sú búrky opäť najmä v oblasti stredného a severného Slovenska. Podvečer však numerické modely simulujú, že by sa búrky mali vytvárať aj v oblasti západného Slovenska a postupovať by mali Podunajskou nížinou. Zatiaľ čo v oblasti stredného Slovenska hrozia búrky predovšetkým prívalovými zrážkami, tak v oblasti západu by už mohli priniesť aj silný nárazový vietor.

Mapku predpovede búrok na dnešný deň si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd