Búrky naberajú na sile: Teraz to bude NAJHORŠIE

Ema Bazhaykin

Búrky nad celým stredným a postupne aj východným Slovenskom naberajú na sile. Začínajú prinášať nebezpečné sprievodné javy, ktoré môžu páchať škody.

Nad Slovenskom je studený front, ktorý je teplotne nevýrazný. Pred ním k nám prúdi veľmi teplá vzduchová hmota, ktorá sa labilizuje.

Prvé orografické búrky na Slovensku dnes začali vznikať krátko popoludní v centrálnych častiach nášho územia. Po poriadnych horúčavách a dusne tak začali do rôznych častí Slovenska prinášať mierne ochladenie a úľavu.

Búrky od poludnia postupujú na severovýchod, a do 16:00 h sa už rozprestierali nad celým stredným Slovenskom, začali dokonca zasahovať už aj na východ nášho územia. Prvé blesky sa tak už vyskytli aj v okolí Košíc či Prešova.

 

Ďalšia orografická búrka vznikla aj na našich východných hraniciach v okolí Sniny a od poobedia udrelo na našom území už 10 253 bleskov.

Búrky už prinášajú aj nebezpečné sprievodné javy, ktoré môžu páchať škody

Najsilnejšie búrky sú aktuálne na Gemeri a Spiši, kde hrozia krúpy a prívalové zrážky. Platí tu výstraha 2. stupňa

Najbližšie hodiny očakávame najsilnejšie búrky na východnom Slovensku, kde hrozia prívalové povodne a v jadrách búrok aj krúpy. Tieto búrky už môžu páchať aj materiálne škody.

 

Krúpy sa už od poludňajších hodín vyskytli aj v Detve či Kremnici. Silné prívalové zrážky zatopili záhrady v obci Smolník.

V obci Smolník vytopilo záhradu
V obci Smolník vytopilo záhradu, foto: Horvi Smolník

Búrky ešte len naberajú na sile a o ďalšom dianí vás budeme informovať v našom online PRENOSE>>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd