Búrky postupujú na východ. Začínajú silnieť

Peter Minárik

Výrazné búrky sa presúvajú západom nášho územia. Búrky vznikajú na frontálnom systéme, ktorý postupuje cez naše územie. Aktuálne sa najsilnejšie búrky vyskytujú v oblasti Banskej Bystrice a na spojnici od Trenčína až po Štúrovo. Tieto búrky postupne postupujú smerom na východ:

V najbližších hodinách počítajte s búrkami predovšetkým na strednom Slovensku. Najmenej intenzívne by mali byť búrky na Kysuciach a na Orave. Naopak, najvýraznejšie by mali byť búrky v oblasti Banskobystrického kraja.

Na západe sa už búrky očakávajú len ojedinele. Za frontom sa totiž začína stabilizovať vzduch.

Po 19:00 dorazia búrky aj na východ a v priebehu večera a noci sa budú presúvať smerom nad Poľsko a Ukrajinu. Búrky sprevádza predovšetkým prívalový dážď. Búrky sú tiež príznačné tým, že na ich čele sa tvorí výrazný shelf cloud. Kde sa aktuálne vyskytujú búrky sledujte TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd