Búrky s lejakmi sa presúvajú cez severozápad

Peter Minárik

V labilnom vzduchu sa tvoria ďalšie búrky na našom území a to predovšetkým v oblasti severozápadného Slovenska. Cez Považie sa rýchlo smerom k severovýchodu presúvajú búrky, ktoré sú sprevádzané predovšetkým prívalovým dažďom a zosilnením vetrom:

Viedeň je dnes veľmi zaujímavým miestom. Vytvorila sa tu búrka, ktorá dnes priniesla tornádo a následne po tejto búrky sa tu vytvorilo niekoľko ďalších búrkových buniek. Aktuálne sa tu tvorí ďalšia búrka, ktorá spoločne s ďalšími bunkami postupuje smerom k severovýchodu.

Búrky tak skoro z nášho územia neodídu. Ich vývoj čakajte aj vo večerných a nočných hodinách.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
23 °C / 7 °C
Valér
Zajtra
Skoro jasno
22 °C / 5 °C
Jela
Nedeľa
Jasno
22 °C / 5 °C
Marcel
Pondelok
Skoro jasno
24 °C / 5 °C
Ervín
Utorok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Slavomír
Streda
Prehánky, búrky
23 °C / 6 °C
Vojtech
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd