Búrky sa Slovensku zatiaľ vyhli. Zastavili sa na hraniciach

Peter Minárik

Cez Slovensko začína postupovať studený front, no búrky sú výrazne slabšie ako sa pôvodne očakávalo. Tá najhlavnejšia búrková aktivita skončila pred našim územím.

Vlnu teplého počasia dnes preruší studený front, ktorý začal cez naše územie postupovať. Tento studený front je však výrazne slabší ako sa pôvodne očakávalo. 

Nad východným Rakúskom a Moravou sa tvorili intenzívne búrky. Tie boli sprevádzané prívalovými zrážkami a krúpami. Silné búrky zasiahli aj Poľsko. Na záberoch z detekcie bleskov môžete vidieť dnes zaznamenané blesky.

aktuálna blesková aktivita, zdroj: blesky.bourky.cz
aktuálna blesková aktivita, zdroj: blesky.bourky.cz

Ako jednoznačne vidieť, tak búrky sa dnes zatiaľ Slovensku vyhýbajú. Detekcia zaznamenala na našom území len takmer 30 bleskov.

Najvýraznejšia búrková aktivita, ktorá sa k nám hnala z východného Rakúska sa zastavila na rakúsko-slovenskom pohraničí.

Búrky sa začali vyskytovať aj na juhu Poľska, no ani severné regióny zatiaľ búrky nezasiahli.

Aktuálne výstupy numerických modelov však naznačujú, že počas noci by sme sa predsalen slabších búrok mohli dočkať v Podunajskej nížine. Prísť by tu mohli z Rakúska.

Počas noci sa studený front presunie cez naše územie a zajtra sa bude nachádzať nad stredným a východným Slovenskom. Práve tu sa očakáva ďalšia tvorba búrok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Zajtra
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Sobota
Polooblačno
20 °C / 1 °C
Jaroslav
Nedeľa
Polooblačno
23 °C / 4 °C
Jarmila
Pondelok
Polooblačno
25 °C / 5 °C
Lea
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd