Búrky sa už dnes objavia v našej oblasti. Zajtra sú aj na Slovensku

Peter Minárik

Studený front z oblasti Atlantiku sa už počas dnešného dňa dostane nad našu oblasť a bude prinášať prehánky a búrky. Naše územie čakajú búrky zajtra.

Z Atlantiku sa nad vnútrozemie Európy dostáva studený front. Ten dnes už ukončí teplé počasie v západnej Európe, kde sa včera šplhali teploty cez hranicu +25 °C a popoludní začne studený front ovplyvňovať počasie aj v strednej Európe.

Frontálny systém oddelí teplotne dve výrazné vzduchové hmoty a práve na rozhraní týchto vzduchových hmôt bude studený front a na jeho čele sa budú vytvárať prehánky a búrky. 

Počas dnešného popoludnia sa začnú prvé prehánky a búrky vyskytovať aj v strednej Európe. Riziko búrok je najmä v Nemecku, či v Alpskej oblasti.

Prehánky a búrky sa však budú vyskytovať aj vo Francúzsku, či v oblasti Beneluxu. 

Pri dnešných prehánkach a búrkach sa výraznejšie nebezpečné sprievodné javy neočakávajú. Čaká sa len prechodné zosilnenie vetra a zrážok.

Zajtra sa už studený front dostane nad Česko, Rakúsko, Poľsko a popoludní začne ovplyvňovať počasie aj na našom území. Opäť sa vyskytnú búrky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd