Búrky sú už za rohom. Kde ich v najbližších chvíľach očakávať?

23.05.2023 o 11:53 - Veronika Sádovská

Na Slovensku už začali vznikať prvé dnešné búrky, a to v okolí Čadce. U našich susedov sa blýska už od rána. Kedy a kde očakávať dnes búrky?

Búrky sú už za rohom. Kde ich v najbližších chvíľach očakávať?
Ilustračný obrázok, foto: Lukáš Lukik Mikuljek

Frontálne rozhranie pomaly prechádza územím našich susedov. V Česku sú búrky už od rána, v Rakúsku už tiež začali vznikať prvé dnešné búrky.

Búrky budú intenzívne

Prvé búrky, ktoré už vznikli na severe nášho územia sa tvoria z tepla. Neskôr počas dňa k nám príde front, na ktorého prednej strane budú búrky už intenzívnejšie.

Aktuálne sa tvoria búrky a búrkové jadrá na celom strednom Slovensku. Búrky na studenom fronte sú zatiaľ v Česku a Rakúsku. Smerujú na západ.

Môžu priniesť nebezpečné javy

Dnešné búrky môžu priniesť nebezpečné javy. Pôjde hlavne o krúpy či silný vietor, ktoré môžu spôsobiť aj menšie škody. Počas búrok takisto môže lokálne napršať aj do 30 mm zrážok.

Až do 18. hodiny je riziko vzniku týchto búrok v Česku Rakúsku a na západnom Slovensku. Postupne sa budú presúvať smerom na východ.

Večer búrky očakávajte na strednom Slovensku a zajtra sa front dostane aj na východ nášho územia.

Aktuálnu situáciu sledujeme pre vás v online prenose tu. Ak chcete sledovať zrážky spolu s nami, môžete tak urobiť na našom iRadare.

Reklama MediaAd