Búrky treba čakať počas dnešného dňa ešte na severe a východe územia

Peter Minárik

Počasie na našom území ovplyvňuje tlaková níž vo vyšších vrstvách atmosféry. Tá prinášala doteraz len dážď, no začali sa vytvárať aj búrky, ktoré hrozia až do večerných hodín.

Počasie na našom území ovplyvňuje tlaková níž vo vyšších vrstvách atmosféry. Tá k nám prináša teplejší a vlhší vzduch a vďaka tomuto vzduchu sa v našej oblasti tvoria početné prehánky a búrky.

Prehánky a búrky sa aktuálne vyskytujú predovšetkým na východe nášho územia. Detekcia bleskov zaznamenala celkovo už viac ako 350 bleskových úderov, pričom prevažná časť udrela na severovýchode a východe nášho územia.

Búrky by sa mali na našom území vyskytovať aj v nasledujúcich hodinách až do večera, pričom vyskytovať sa budú predovšetkým na severe a východe Slovenska.

Búrky budú sprevádzané predovšetkým prívalovými zrážkami, ktoré môžu spôsobiť lokálne problémy.

Oveľa viac búrok nás čaká počas zajtrajšieho dňa. Budú početnejšie a vyskytovať sa budú na mnohých miestach nášho územia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Zajtra
Dážď
11 °C / 5 °C
Dana
Streda
Prehánky
13 °C / -1 °C
Rudolf
Štvrtok
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Piatok
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd