Búrky už stratili na intenzite. Zajtra dorazí ďalšia vlna

Búrky už stratili na intenzite. Zajtra dorazí ďalšia vlna
Ľubomír Franko

Počas víkendu sme zaznamenali na našom území výraznú búrkovú činnosť. Búrky aktuálne už strácajú na intenzite, no už zajtra nás čakajú ďalšie. Opäť môžu byť aj intenzívne. 

Počas zajtrajšieho dňa nás opäť čakajú búrky. Tlaková níž, ktorá dnes úradovala nad Jadranom, sa bude zajtra presúvať cez Balkán ďalej nad Rumunsko.

Po jej prednej strane k nám bude pokračovať prílev teplého a vlhkého vzduchu od juhu až juhovýchodu.

Aj zajtra sa budú v teplom a vlhkom vzduchu tvoriť prehánky a búrky. Očakávame ich najmä na východnom Slovensku a postupne aj na strednom Slovensku. Najmenej by ich malo byť na západe a na severozápade Slovenska.

Prvé by mali vznikať už okolo poludnia v oblasti Tatier, tie by ale nemali byť intenzívne. Silnejšie búrky by mali vzniknúť v Ukrajine, v oblasti Karpát.

Tie by už mali byť intenzívnejšie a v popoludňajších hodinách sa dostanú nad východ Slovenska.

Búrky môžu priniesť prívalové zrážky a krupobitie, pri silnejších bunkách sa môže vyskytnúť aj nárazový vietor. Búrky budeme zajtra opäť sledovať online. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd