Búrky v Európe. Krúpy ničili okná na autách

13.09.2023 o 16:35 - Veronika Sádovská

Severné oblasti Španielska zasiahli prudké búrky. Blesky sprevádzal miestami silný dážď a krupobitie, ktoré ničilo majetok.

Búrky v Európe. Krúpy ničili okná na autách
foto: ENEX

Severným Španielskom sa včera prehnali búrky. Sprievodným javom bolo ničivé krupobitie. V provincii Bizkaia napáchali ľadové gule značné škody. Na autách popraskali okná a na ďalších vozidlách spôsobili preliačiny v karosérii.

„Veľmi silno pršalo. Od povodní v Bilbau som nič také nevidel," povedal obyvateľ provincie. „Keď prišla búrka, obloha stmavla, akoby bola noc," dodal.

Krúpy ničili všetko, čo im prišlo do cesty. Najviac si vyčíňanie búrky odniesli autá. Avšak búrky sprevádzal aj silný vietor, ktorý lámal stromy. V teréne boli neustále stovky hasičov, aby odpratávali konáre s prejazdnili cesty.

Záplavy v meste Santander 

Búrka, počas ktorej padal silný dážď, si vybrala svoju daň aj v meste Santander. Voda tam zaplavila ulice a domy, najmä tie, ktoré sa nachádzali v centre mesta.

„Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Vždy, keď prší, všetko tu pláva, nie je to prvýkrát, čo sa toto stalo," povedala obyvateľka mesta. „Naša terasa bola trochu poškodená, zateká do nej,"  dodala.

Búrky sa blížia aj k nám

Búrky by mali dnes večer udrieť aj u nás. Dlhá séria nadpriemerne teplých dní sa končí a pomaly ale isto sa blížia typické jesenné teploty. Avšak slnka si ešte užijeme dosť.

Aktuálne sa už blýska v Českej republike, Rakúsku aj Maďarsku. Studený front k nám dorazí až večer.

 

Reklama MediaAd