Čaká nás premenlivý víkend. Slnka bude už menej a hrozia aj búrky

Čaká nás premenlivý víkend. Slnka bude už menej a hrozia aj búrky
Veronika Salayová

Počasie na na našom území mení. Kým sme ešte pred pár dňami mali vysoké teploty a veľmi dusné počasie, dnešné počasie pripomína skôr jeseň. Síce slnka už bude menej, no ešte dnes si ho najmä na západnom Slovensku užijeme. 

Máme pred sebou prvý septembrový víkend a pre mnohých školákov sú to posledné prázdninové dni pred začiatkom školy. Tento víkend síce nebude horúci, ale nebude ani príliš búrlivý, čo sa západného Slovenska týka. Východ čaká viac zrážok a aj viac búrok. 

Dnes bude počasie skôr pripomínať teplú jeseň než horúce leto. V piatok totiž v meteorologickom ponímaní nastal začiatok meteorologickej jesene, čo predznamenáva zmenu počasia, čo sa v postate aj udialo. 

Po horúcich a veľmi dusných dňoch dorazila zmena a síce teploty výrazne poklesli, takéto počasie mnohým viac vyhovuje. 

Pozor na búrky na východe

Víkend sa  bude niesť v polojasnom až jasnom počasí, pričom slniečka bude počas víkendu menej najmä vo východnej polovici nášho územia.

Teploty dnes vystúpia v najteplejších lokalitách na +29 °C, pričom nedeľa už bude oproti sobote o niečo chladnejšia. V Prešovskom a Žilinskom kraji teploty zväčša nevystúpia nad +20 °C. 

Na viacerých miestach sa môžu v sobotu aj nedeľu objaviť prehánky, zrážky a hrozia aj búrky. Búrky hrozia počas celého víkendu a ak vzniknú, prinesú hlavne zrážky s maximálnym úhrnom do 30 mm. Ojedinele sa môže objaviť drobné krupobitie.

Búrky dnes hrozia najmä na východe a môžu sa objaviť aj v noci zo soboty na nedeľu, a to na celom území. Výraznejšie búrky sa očakávajú v nedeľu počas dňa a opäť sa budú vyskytovať predovšetkým na východnom Slovensku, avšak riziko búrok v nedeľu bude už aj na západe. 

Postupne sa treba pripraviť na jesenný charakter počasia, pričom túto zmenu môžeme badať najmä na nočných teplotách, ktoré postupne klesajú viac a viac. 

Viac o vývoji teplôt na nasledujúce dni nájdete v našom kalendári.  

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd