Čaká nás teplé počasie. To obmedzí šírenie koronavírusu, no pozor

07.04.2020 o 19:21 - Peter Minárik

V nadchádzajúcich dňoch sa bude na našom území zo dňa na deň otepľovať. Teploty sa postupne dostanú až k hranici +25 °C. Teplé počasie by malo zabrániť šíreniu koronavírusu.

Čaká nás teplé počasie. To obmedzí šírenie koronavírusu, no pozor

Pred nami je séria slnečného a teplého počasia. Počasie bude na našom území pod vplyvom rozsiahlych tlakových výši. Jedna aktuálne postupuje cez našu oblasť smerom nad východnú Európu a druhá začne postupovať v polovici budúceho týždňa.

Slnečné počasie, ktoré aj počas víkendu zavládlo na našom území by malo zotrvať aj počas Veľkonočných sviatkov a to by mohlo pomôcť obmedziť šírenie vírusu.

Viaceré štúdie totiž poukázali na to, že pri teplejšom počasí sa vírus šíri pomalšie ako v chladnejšom počasí. Pri teplotách nad +18 °C sa vírus šíri pomalšie a vo vzduchu vydrží kratšie. Môže za to aj slnečné žiarenie. Jeho ultrafialové žiarenie totiž vírus ničí. Teplé a slnečné počasie tak môže eliminovať šíreniu vírusu.

Treba byť však opatrní. Veľkonočné sviatky sú spojené aj s vyššou mobilitou ľudí, ktorí sa chodia vzájomne navštevovať a práve v domácnostiach, kde sa obmieňajú ľudia je šírenie infekcie najpravdepodobnejšie.

Počasie preto aktuálnu pandémiu nevyrieši a s plnou vážnosťou musíte pristupovať aj vy. Odporúča sa, aby ste aj v domácnostiach počas návštev používali ochranné rúška.

Nosenie rúšok na verejnosti je už dnes na Slovensku povinné a z nosenia rúšok sa stáva módny trend. Širokú paletu módnych rúšok prináša aj web pekneruska.sk.

zdroj: pekneruska.sk
zdroj: pekneruska.sk

Na výber je z niekoľkých motívov. V súvislosti s blížiacimi sa Veľkonočnými sviatkami sú v ponuke aj designové 2-vrstvové rúška s motívmi Veľkej noci.

Zakúpiť si môžete aj jednorázové rúška.

K dispozícii je aj exkluzívny balíček Slovensko-Zvládneme to, kde dostanete set piatich rúšok spolu s litrom dezinfekcie.

zdroj: pekneruska.sk
zdroj: pekneruska.sk

Všetok tovar je k dispozícii skladom s doručením pre Bratislavu a okolie do 24 hodín, vrátane víkendov. Objednávky je možné doručiť aj kuriérom. Pri objednávkach nad 50 € je doručenie bezplatné, pri objednávkach nad 100 € dostanete naviac jedno rúško bezplatne.

Spoločnosť pomáha aj neziskovým organizáciam, najmä nemocniciam a zdravotníkom, ktorí trpia stále nedostatkom ochranných prostriedkov.

zdroj: pekneruska.sk
zdroj: pekneruska.sk

 

Reklama MediaAd