Čaká nás výrazná zmena v počasí. V pondelok bude snežiť

Čaká nás výrazná zmena v počasí. V pondelok bude snežiť
Ľubomír Franko
V závere pracovného týždňa sa do našej oblasti od západu rozšírila oblasť vysokého tlaku vzduchu. Po jej prednej strane sa k nám dostal veľmi teplý vzduch, pôvodom zo severnej Afriky. Sériu teplých a slnečných dní preruší studený front, ktorý prinesie výrazné ochladenie a sneženie.

V nedeľu popoludní sa začne v oblasti južnej Škandinávie prehlbovať tlaková níž. Po jej prednej strane začne do strednej Európy od severozápadu prúdiť studený vzduch. Už v nedeľu popoludní k nám dorazí nevýrazný studený front, výraznejšie ochladenie ale aj snehové zrážky prinesie studený front v pondelok.

V pondelok bude snežiť

Ochladenie dorazí na sever územia už v nedeľu. V priebehu noci na pondelok sa ochladí na celom území, ďalšie ochladenie a aj zrážky prinesie studený front v pondelok. 

V pondelok okolo poludnia začne od severozápadu cez naše územie postupovať studený front. Ten spočiatku prinesie zrážky do Žilinského kraja, neskôr by sa mali vyskytnúť aj na východe. Na juhozápade a juhu Slovenska sa očakáva zrážok minimum. 

Spočiatku pôjde o zrážky dažďové, v popoludňajších hodinách však prejde na severe dážď do sneženia, pričom v pondelok večer by malo snežiť od cca 400 metrov nad morom. Najviac zrážok sa očakáva na Orave a na severných návetriach Tatier, kde môže napadnúť od 5 do 15 cm snehu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd