Čaká nás ZMENA. Víkend nakoniec prinesie búrky. Čakajte ich najmä v týchto oblastiach

Čaká nás ZMENA. Víkend nakoniec prinesie búrky. Čakajte ich najmä v týchto oblastiach
Peter Minárik

Pôvodne to vyzeralo, že tento víkend prinesie na naše územie prevažne slnečné a pokojné počasie, no nakoniec nás čaká zmena. Postará sa o to front, ktorý sa nad našou oblasťou zvlní a tieto frontálne vlny prinesú na Slovensko búrky po oba víkendové dni. V jednej oblasti však hrozí búrok najviac.

Na začiatku tohto týždňa nás zasiahla vlna nepriaznivého počasia, ktorá na naše územie priniesla intenzívne búrky. Postaral sa o to vlniaci studený front. Za týmto studeným frontom k nám začal zatekať chladnejší vzduch a súčasne sa rozšírila od západu oblasť vyššieho tlaku.

Vyzeralo to pôvodne tak, že nás čaká prevažne jasný až polooblačný víkend. Nakoniec však všetko zmenia vlniace sa fronty. Najskôr pôjde o teplý a potom o studený front, ktoré prinesú búrky.

Prvá vlna búrok už dnes

Sobota by mala byť na našom území najteplejšia. Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať od +22 do +29 °C. Spočiatku bude pokojné počasie, no počas dňa sa charakter počasia zmení.

Na severe, no predovšetkým na východe našej krajiny sa budú tvoriť prehánky a postupne aj búrky. Tie budú sprevádzané zosilnením zrážok a ojedinele aj krúpami.

Počas dnešného dňa hrozia búrky výlučne na východe Slovenska a veľmi výnimočne by sa mohli objaviť aj na severe Oravy. Inde sa búrky neočakávajú.

V nedeľu taktiež s búrkami

Nedeľa bude oveľa búrlivejšia a aj chladnejšia. Postupovať totiž bude studený front a búrky, ktoré sa budú tvoriť na tomto fronte budú oveľa výraznejšie.

Búrky sa môžu objaviť už v noci zo soboty na nedeľu a to na celom území, no výraznejšie búrky sa očakávajú v nedeľu počas dňa a opäť sa budú vyskytovať predovšetkým na východnom Slovensku. 

V nedeľu je však riziko búrok už aj na západe. Počas nedele sa však pripravte na to, že oproti sobote budú denné teploty na celom území o 3 až 4 °C nižšie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd