Čakajte aj búrky. Prídu zajtra po mimoriadnych teplotách

Čakajte aj búrky. Prídu zajtra po mimoriadnych teplotách
Peter Minárik

Zajtra začne cez naše územie postupovať studený front, na čele ktorého sa vyskytnú silné nárazy vetra, no samotný postup studeného frontu prinesie na naše územie aj búrky.

Po okraji tlakovej níže Sabine, ktorá zajtra do strednej Európy prinesie veľmi veterné počasie sa očakáva v našom regióne aj možný výskyt búrok.

Cez strednú Európu začne počas dňa postupovať studený front, ktorý prinesie práve najsilnejšie poryvy vetra.

Pred týmto studeným frontom bude do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch, vďaka ktorému môžu teploty na našom území stúpať až nad hranicu +15 °C.

Za studeným frontom sa však začne nasúvať nad naše územie chladnejšia vzduchová hmota a práve teplotný kontrast zapríčiní, že sa na našom území môžu vyskytovať búrky.

Tie sa môžu objaviť na postupujúcom studenom fronte, ktorý cez naše územie začne postupovať po 12:00 a naše územie by mal opustiť pred večerom.

Najvyššia pravdepodobnosť výskytu búrok je popoludní na severozápadnom a západnom Slovensku. (na mape očakávané búrky vyznačené fialovou farbou)

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd