Jar s príjemným počasím pokračuje aj dnes, no postupne sa počasie opäť pokazí a „na scénu“ prídu ďalšie zrážky. Kedy?
Máme za sebou predĺžený víkend, ktorý sa niesol v relatívne slnečnom duchu s príjemnými jarnými teplotami okolo +20 °C. Tento charakter počasia bude pokračovať, no čoskoro príde k už avizovanej zmene.
Dnes bude oproti pondelku a o niečo príjemnejšie, pretože už nebude fúkať studený vietor a na pocit tak bude určite teplejšie. Teploty dnes vystúpia na +20 °C a žiadne zrážky sa neočakávajú.
Bude prevažne jasno, takže o hrejivé slnečné lúče dnes nebude núdza. Preto aj dnes, ak môžete, využite tento pekný čas na nejakú vonkajšiu aktivitu.
Rovnako aj zajtrajšok bude teplý s teplotami do +21 °C, no od západu bude oblačnosť pribúdať a teploty tak o pár stupňov poklesnú, pričom v západnej polovici sa môžu objaviť aj slabšie prehánky. Na severe Slovenska sa budú teploty pohybovať do +16 °C.
Štvrtok prinesie už viac oblačnosti a bude tak skôr polooblačno až oblačno. Taktiež sa môžu objaviť slabšie prehánky a teploty vystúpia do +21 °C, pričom na severe bude o niečo chladnejšie.
V piatok bude od juhozápadu k nám zasahovať brázda nízkeho tlaku vzduchu a v nej sa bude vlniť studený front. Počasie v piatok tak už veľa slnka neprinesie − bude zamračené, s viacerými prehánkami či dažďom.
Teploty nevystúpia nad +20 °C, na západe môže byť o niečo chladnejšie. Ojedinele sa v piatok poobede môžu objaviť aj búrky.
Počasie sa tak bude postupne kaziť a slnečné dni bez zrážok zo začiatku týždňa vystrieda zamračené počasie s prehánkami. Viac informácií o počasí na tento týždeň nájdete TU.