Čakajú nás zrejme plošné a výraznejšie zrážky

Čakajú nás zrejme plošné a výraznejšie zrážky
Peter Minárik

Od piatka začne počasie na našom území ovplyvňovať zvlnený studený front, ktorý by mal na naše územie priniesť dostatok zrážok. Pršať by malo až do pondelka.

V priebehu zajtrajšieho dňa nás čaká výrazná zmena počasia. Počasie totiž už v skorých ranných hodinách začne od severozápadu ovplyvňovať studený front, ktorý sa priamo nad našou oblasťou zvlní a vlniť sa tu bude niekoľko dní a zrejme až do pondelka.

Prakticky to znamená, že sa front nebude hýbať, resp. sa jeho pozícia bude meniť len veľmi pomaly a to aj tak, že sa bude vracať smerom k západu. Takéto správanie studeného frontu spôsobí, že nás čakajú počas tohto obdobia zrážky, ktoré by mali byť plošnejšie.

Podľa aktuálnych výstupov numerických modelov by sa zrážky mali na našom území vyskytovať od piatka a ustávať začnú až v pondelok.

očakávané zrážky do pondelka
očakávané zrážky do pondelka

Počas tohto obdobia by na našom území malo spadnúť priemerne okolo 30 mm zrážok, no v niektorých oblastiach budú zrážky výraznejšie a môže napršať aj cez 50 mm.

Nadchádzajúci víkend tak počítajte s upršaným a s chladným počasím.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd