Česi varujú pred bleskovými povodňami na svojom území. Hrozia prudké vzostupy riek.

Česi varujú pred bleskovými povodňami na svojom území. Hrozia prudké vzostupy riek.
Peter Minárik

Vlhký a nestabilný vzduch prinesie dnes popoludní a večer do Česka búrky, ktoré budú miestami silné, sprevádzané prívalovými dažďami s úhrnmi okolo 30 mm a možnosťou menších krúp.

V povodí rieky Mže budú dnes hladiny zpočiatku klesať, ale po búrkach dôjde k prudkému vzostupu hladín s možným prekročením 1. stupňa povodňovej aktivity (SPA).

V povodí hornej Radbuzy bude 3. SPA v Staňkove pretrvávať až do zajtra. Toky v povodí Úhlavy a Úslavy môžu klesať len veľmi pomaly, avšak dolné toky budú reagovať na situáciu dotokom a stúpaním hladín.

 

Po popoludňajších búrkach budú horné toky opäť prudko stúpať. Berounka sa na hornom toku pohybuje na úrovni 1. SPA, pričom dotok z horných úsekov sa prejaví až počas pondelka, kedy nevylučuje ČHMÚ prekročenie 2. SPA.

Vzhľadom na silné nasýtenie v oblasti juhozápadných a západných Čiech môžu toky reagovať na intenzívne zrážky výraznými vzostupmi hladín. Miestami môže krátkodobo dôjsť k prekročeniu 1. SPA aj na iných miestach.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd