Cesty sú bez problémov

Peter Minárik

Na mnohých miestach západného a stredného Slovenska sneží, ale aktuálne je situácia pomerne normálna.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úseku diaľnice R3 obchvat obce Horná Štubňa a R4 obchvat mesta Svidník sa nachádza miestami čerstvý až kašovitý sneh hr. 1 -2 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach Slovenska pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke 1 - 3 cm, miestami do 4-5 cm. Poľadovica je na ceste II/554 hr. okr. VT/HE - Ruská Kajňa a na cestách III. tried v obvode Humenné.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hr. 1-3 cm. HP Šturec, Veľké Pole, Cukmantel, Pezinská Baba, Soroška, Dargov, Skýcov, Šútovce, Branisko, Pusté Pole, Klenov, Herlianske Sedlo, Biela Hora a Havran majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • HP Donovaly je uzavretá pre nákladnú dopravu nad 10m dĺžky, HP Príslop (I/78) je uzavretý pre vozidlá nad 12 m dĺžky.
  • Silný dážď s dohľadnosťou do 100 m je v lokalitách Lozorno, Závod a Dedova jama.
  • Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica.
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky je uzatvorená cesta II/531 v úseku hr. okr. RA/BR - Červená Skala.
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • Pre všetky vozidlá je po celú zimnú sezónu uzavretá cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie a cesta III/3227 Hrabušická Píla - Stratená.
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd