Cez víkend bude mimoriadne teplo. Teploty sa priblížia k +28 °C

Ľubomír Franko

Počas víkendu dorazí nad naše územie od juhozápadu mimoriadne teplý vzduch. Teploty sa na celom území vyšplhajú vysoko, miestami až do +28 °C. 

Záver týždňa bude v oblasti Slovenska ale aj na Balkáne vysoko teplotne nadpriemerný. Po prednej strane tlakovej níže so stredom nad západným Stredomorím bude do oblasti strednej Európy prenikať mimoriadne teplý vzduch.

Synoptická situácia v nedeľu, zdroj: CHMI
Synoptická situácia v nedeľu, zdroj: CHMI

Teploty začnú stúpať už dnes. Počas včerajšieho dňa dosahovali denné maximá od +15 do +22 °C, na severe bolo ešte chladnejšie, v Liesku namerali denné maximum na úrovni len +9,9 °C.

Dnes očakávame denné maximá od +16 do +23 °C, pričom oteplí sa už aj na severe. Zároveň bude fúkať slabý vietor a oblačnosti bude málo.

Cez víkend mimoriadne teplo, až do +28 °C

Počas víkendu k nám už začne prenikať veľmi teplý vzduch. V sobotu by mali denné maximá dosahovať od +16 do +24 °C, na juhozápade sa teploty môžu vyšplhať až na +26 °C. 

V sobotu bude oblačno a ojedinele sa budú vyskytovať aj prehánky či búrky. Búrky by ale intenzívne byť nemali.

V nedeľu vystúpajú teploty ešte vyššie. Denné maximá sa dostanú na +20 až +26 °C, na juhozápade krajiny to môže byť až do +28 °C.

Očakávané maximálne denné teploty v nedeľu, zdroj: Meteologix
Očakávané maximálne denné teploty v nedeľu, zdroj: Meteologix

Počas nedele očakávame takisto oblačné počasie a najmä na západe a severe Slovenska sa môžu tvoriť prehánky a búrky.

Takéto teploty ale nie sú na máj až tak výnimočné. Bude nadpriemerne teplo, no teplotná odchýlka dosiahne hodnoty od +3 do +6 °C nad normálom.

Začiatkom nasledujúceho týždňa nás čaká výrazné ochladenie, ktoré prinesie pokles teplôt aj o 20 °C. S ochladením budú spojené aj zrážky. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd