Cez víkend nás čakajú výdatné zrážky

Ľubomír Franko

Momentálne sa presúva cez oblasť česko-nemeckého pohraničia studený front, ktorý prináša intenzívne búrky. Front sa bude počas noci presúvať cez Českú republiku ďalej na východ a už zajtra popoludní začne ovplyvňovať počasie u nás. 

Od západu bude počas dňa oblačnosti pribúdať a postupne sa ukážu prvé prehánky a búrky. Tie by sa mali tvoriť okolo poludnia a popoludní najmä v severnej polovici stredného a na severozápade Slovenska, ojedinele môžu byť aj intenzívne. Búrky budú neskôr prechádzať do dažďa a počas noci sa rozprší takmer v celej západnej polovici Slovenska. 

Do nedeľňajšieho poludnia najviac naprší na Orave, na Spiši a na Liptove, kde spadne 25 až 60 mm, ojedinele až do 80 mm. Naopak najmenej spadne v oblasti juhozápadného Slovenska, kde sa očakáva celkový úhrn zrážok od 5 do 15 mm.

Dážď sa počas nedele presunie ďalej na východ a postupne sa rozprší aj tam. Do skorých pondelkových hodín naprší na východe od 20 do 50 mm, pričom najmenej spadne na juhovýchode územia, kde sa očakáva 10 až 20 mm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd