Cez víkend príde leto.Teploty vystúpia na 25°

Peter Minárik

O letnom dni hovoríme, ak denné teploty dosiahnú hranicu +25°C. Počas včerajšieho dňa vystúpila teplota v Lučenci na +24°C a od prvého letného dňa na našom území nás delil len 1°C. Cez víkend by sme však už prvý letný deň mali zažiť. 

Do našej oblasti by totiž mal po zadnej strane tlakovej výše, ktorá sa bude rozprestierať nad východnou Európou a tlakovou nížou so stredom nad Sardíniou prúdiť od juhu veľmi teplý vzduch. V sobotu a v nedeľu sa na našom území očakáva slnečné počasie s teplotami od +18 do +25°C. Tieto teploty rozhodne nebudú normálne. V porovnaní s dlhodobým priemerom nás čakajú teploty až o 10°C vyššie ako je bežné na súčasnú ročnú dobu. 

Teploty by tak mali pokoriť dosiahnuť hranicu +25°C a na našom území tak môžeme zažiť prvý letný deň. Vývoj teploty si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd