Cez víkend sa poriadne ochladí. Čakajú nás teploty pod -10 °C

Ľubomír Franko

Dnes teploty na celom území stúpli. Dôvodom je tlaková výš so stredom na západnou Európou. Už cez víkend k nám opäť dorazí chladný vzduch od severu.

Dnešné ráno príliš nízke teploty neprinieslo. Z polôh do 1000 metrov nad morom bolo najchladnejšie na Štrbskom plese, kde sme namerali -7,4 °C. Nasledovala Kojšovská hoľa (-7,1 °C) a Telgárt (-5,4 °C). 

Cez víkend nás čakajú silnejšie mrazy. Od severu k nám dorazí chladný vzduch a následne sa nad naše územie rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu. V noci z piatku na sobotu sa vyjasní a na viacerých miestach teploty poklesnú pod -10 °C. V oblastiach so snehovou pokrývkou pri ustálení vetra sa môže ochladiť na -12 až -16 °C. 

V sobotu sa zamračí a an juhovýchode sa očakávajú snehové zrážky, ktoré môžu priniesť od 5 do 10 cm nového snehu. Následne sa však opäť vyjasní a v noci z nedele na pondelok sa ochladí znovu pod -10 °C. 

Mrazy budú najsilnejšie najmä na Orave, Kysuciach, Gemeri a Horehroní. Ako však býva zvykom, chladno bude aj na juhu Slovenska, v takzvaných mrazových dolinách (napr. v Dudinciach).

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Zajtra
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd