Chorvátsko dnes zasiahlo silné zemetrasenie. Hlásia obrovské škody

Záhreb Ľubomír Franko

Počas dnešného rána zasiahlo Chorvátsko nezvyčajne silné zemetrasenie. Otrasy s magnitúdou 5,3 spôsobili veľké škody a paniku.

Veľmi silné zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 5,3 zasiahlo dnes ráno o 6:24 Chorvátsko. Zemetrasenie s epicentrom asi 7 kilometrov severovýchodne od Záhrebu spôsobilo rozsiahle škody na majetku. 

Zemetrasenie bolo citeľné v širokom okolí, otrasy hlásili aj zo Srbska či Bosny a Hercegoviny. Úrady informovali aj o zranených, no ďalšie informácie neposkytli. 

Zemetrasenie spôsobilo rozsiahle škody

Otrasy boli natoľko silné, že stovky budov boli poškodené. Kusy padajúcich múrov zničili zaparkované autá a poškodili aj nemocnice. Práve v týchto ťažkých časoch koronavírusovej pandémie museli byť počas zemetrasenia viaceré nemocnice evakuované.

,,Pod troskami môžu byť uväznení ľudia," citovala agentúra Hina lokálne hasičské zbory v Záhrebe. 

Škody budú rátať na milióny. Poškodená bola aj katedrála v Záhrebe, ktorá bola práve rekonštruovaná. Zrútil sa vrchol jednej z veží, ktorý bol znovu postavený po silnom zemetrasení v roku 1880. 

Zemetrasenie bolo sprevádzané aj dotrasmi. Jeden, podobne silný, s magnitúdou 5,0 sa vyskytol opäť o 7:01. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd