Chorvátsko zasiahla snehová kalamita. Diaľnice sú pod snehom

Dominik Cenkner

Už počas dňa sme vám priniesli informáciu, že v niektorých oblastiach Chorvátska spôsobuje sneženie prvé problémy. Situácia je teraz ešte vážnejšia, nakoľko množstvo ľudí počasie podcenilo.

Najhoršie to vyzerá na diaľnici A1 v okolí hlavného mesta Záhreb. Na jej severnej strane, v oblasti tunela Sveti Rok, sa tvoria niekoľko hodinové kolóny.

Tie mali zapríčiniť práve nezodpovední vodiči. Aj keď meteorológovia a dopravné úrady varovali pred snežením a dokonca ľudí vyzvali, aby na cesty vyšli len v najnutnejších prípadoch, našlo sa množstvo takých čo situáciu podcenili.

Tunelom Sveti Rok bol navyše pustený pohotovostný transportér. Nadrozmerná preprava spôsobuje problémy sama o sebe, nieto ešte za takéhoto počasia.

Záchranári sa obávajú o ľudí uviaznutých v autách. Množstvo z nich má totižto len ľahké oblečenie.

Zlá situácia na cestách je aj v okolí Liky, Gorskom kotare, časti stredného Chorvátska, na Istrii a na chorvátskom pobreží. Problémy okrem snehu spôsobuje aj mrznúci dážď.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd