Chorvátsko zasiahol masívny požiar. Horia domy, evakuujú ľudí. Ide o najnebezpečnejšiu situáciu za 10 rokov

Peter Minárik

V známej chorvátskej destinácii vypukol obrovský požiar. Oheň sa rozšírili dokonca do centra mesta. Horia domy, autá a situáciu nemajú hasiči vôbec pod kontrolou. Začala sa evakuácia obyvateľov. Chorváti hovoria o najhoršej situácii za uplynulých 10 rokov.

Pobrežie Jadranu zachvátil obrovský požiar. Horieť začalo ešte predpoludním. Požiare nie sú v Chorvátsku počas leta výnimočné, obzvlášť počas sucha. Dnešný požiar sa však začal nekontrolovateľne šíriť a požiar hasiči nemajú vôbec pod kontrolou.

S požiarom na pobreží Chorvátska bojujú stovky hasičov, ktorí sa snažia ubrániť domy a začala evakuácia obyvateľov. Na miesto mieri chorvátsky premiér.

V ohrození Vodice aj Zaton

Požiar vypukol okolo 11:00, neďaleko známej dovolenkovej destinácie Vodice. Rozsiahly požiar sa v priebehu dňa rozšíril smerom na Zaton, kde je momentálne situácia najdramatickejšia, pretože požiar ohrozuje domy. Miestni vyzývajú na pomoc.

Požiar zatiaľ nemajú hasiči pod kontrolou, zo vzduchu pomáhajú aj dve lietadlá. Oheň však neustáva a šíri sa na viacerých frontoch, momentálne najdramatickejšia situácia je v Zatone.

Podľa miestnych zachvátil požiar niekoľko domov, pre dym sa nedá dýchať a stále prichádzajú hasičské autá. Požiar sa v jednom momente prebil prakticky až do centra Zatonu, zachvátil aj kostolnú vežu a hasiči hasičskú zbrojnicu ledva ubránili. 

Požiar nie je pod kontrolou. Začala evakuácia

Požiar je mimoriadne silný. Popol a dym úplne zakryli oblohu nad Vodicami a Šibenikom. Situácia v oblasti Zatonu je veľmi zložitá. Oheň tu poškodil veľa domov. Horí doslova medzi domami.

Situácia je natoľko vážna, že sa začala evakuácia obyvateľov loďou smerom na mesto Bilice, niektorí ďalší obyvatelia odišli smerom na Šibenický most.

Na miesto vyrazili ďalšie posily a mieri tu aj chorvátsky premiér. O rozsahu požiaru vo Vodiciach, Zatone a Rasline svedčí zatemnená obloha nad Splitom. Zápach dymu cítiť v celom meste a aj Splitčania hlásia, že v meste padá popol. Obete zatiaľ známe nie sú. Situáciu v oblasti si môžete prehliadnuť v galérii.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd