Chorvátsko zasypáva sneh. Sneženie mieri ku nám

Dominik Cenkner

Kým zo snehu sme sa mohli v uplynulých dňoch tešiť len na východe a severe Slovenska, čoskoro sa dočkajú aj na západe. V týchto chvíľach však sneženie komplikuje situáciu v Chorvátsku.

Miestni meteorológovia tam vydali najvyššiu možnú výstrahu pre región Gospić. Očakáva sa, že tam miestami môže napadnúť od 10 do 25 cm čerstvého snehu.

V týchto chvíľach je napr. pod snehom diaľnica medzi Rijekou a Záhrebom. Z dostupných informácií vyplýva, že viaceré úseky ciest sú v krajine veľmi ťažko prejazdné.

Bez zimnej výbavy sa nepohnú obyvatelia v mestách ako Lika, Gorski Kotar, časti okresov Karlovac a Zadar. Problémy hlásia aj na viacerých diaľniciach.

Okrem snehu však v Chorvátsku úraduje aj mrznúci dážď. Ten predstavuje zrejme ešte väčšie nebezpečenstvo na cestách. V okolí mesta Liky preto pred ním platí dokonca aj varovanie.

Aby toho nebolo málo, pri pobreží vyčíňa aj silný nárazový vietor. V meteorológii sa označuje ako bóra. V oblasti Velebitského prielivu sa dnes očakáva veľmi silná a búrlivá bóra s nárazmi vetra až do 120 km/h.

Sneženie sa v najbližších hodinách presunie smerom na sever, pričom sa zajtra dostane aj nad Slovensko. Zajtra nás preto čaká oblačné až zamračené počasie. Na väčšine územia treba počítať so snežením alebo dažďom, ktorý bude namŕzať. Na cestách sa preto bude tvoriť poľadovica.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd