Do Atén zavítal sneh. V Grécku ide o tretiu zimu po sebe s extrémnym počasím

Zuzana Macháčová

Nepriaznivé počasie zavítalo aj do Grécka. Mnohé oblasti zasiahlo silné sneženie a nárazový vietor. Cestná aj námorná doprava mala výrazné problémy. 

Zimné počasie spôsobilo v krajine poriadny zmätok. V pondelok v noci  začalo husto snežiť a fúkal aj silný vietor. Počasie spôsobilo problémy v cestnej aj námornej doprave. 

V Aténach boli uzavreté školy a obchody. Zatvorené boli aj niektoré stanice metra v blízkosti medzinárodného letiska. Pozastavené boli aj vlakové spoje z Atén do mesta Solún. Úrady vyzvali verejnosť, aby cestovali len v nevyhnutných prípadoch.

Komplikácie v doprave

Na viacerých diaľniciach bol zakázaný vjazd nákladným vozidlám s hmotnosťou nad 3,5 tony. Aj niekoľko ulíc, vrátane predmestí Atén, bolo dočasne uzavretých. V Aténach evakuovali hasiči štyroch ľudí z vozidla, ktoré uviazlo v snehu, uviedla štátna televízia ERT.

Zima v Grécku, zdroj: Reuters
Zima v Grécku, zdroj: Reuters

V uliciach miest a obcí boli hasiči, policajti a vojaci, aby v prípade potreby pomohli ľuďom. Pomáhala aj ťažká technika v niektorých regiónoch stredného Grécka vrátane ostrova Euboia, Magnézie, ako aj Stredného Macedónska.

Lodná doprava v prístavoch Pireus, Rafina a Lawrio bola zastavená kvôli silným nárazom vetra. Na niektorých miestach na mori sa očakávalo, že nárazy vetra dosiahnu až silu víchrice. 

Husté sneženie je v Aténach pomerne nezvyčajné, no Grécko zaznamenáva extrémne počasie už tretiu zimu po sebe, vysvetľuje Reuters. Chladné počasie má postupne zasiahnuť aj východné a južné oblasti Grécka vrátane ostrova Kréta. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd