Ďalší hurikán v Atlantiku. Mieri na Floridu

Veronika Sádovská

Hurikán Isaias už zasiahol Bahamy a teraz mieri k Floride. Cez noc sa zintenzívnil a počas víkendu dosiahne pobrežie USA.

Tropická búrka Isaias sa tesne pred tým, ako dosiahla dnes ráno pobrežie Bahám zmenila na hurikán 1. kategórie. Pokračovať bude pozdĺž ostrovov až k Floride.

Nárazy vetra už dosahujú 130 km/h a varovania pred silným dažďom, zosuvom pôdy a vetrom, ktoré môžu potenciálne ohroziť aj životy sú vydané na Bahamách, Haity či v Dominikánskej republike.

Začiatkom dnešnej noci už intenzívny dážď môžu očakávať na južnom a juhovýchodom pobreží Floridy a začiatkom týždňa aj Južnej Karolíne.

Počas nasledujúcich hodín sa však podmienky v hurikáne môžu zhoršiť a ešte stále môže zosilnieť. Okolo jadra sa nachádzajú potenciálne nové bunky, ktoré môžu hurikán posilniť. Rovnako aj podmienky na Bahamách sú prospešné pre udržanie sily hurikánu.

Niektoré oblasti na pobreží Floridy sú zle odvodnené, preto môžu lokálne vzniknúť aj silné záplavy. Podľa najnovších prognóz by zbytky hurikánu mali zasiahnuť celé východné pobrežie USA.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd