Ďalšie búrky v Rakúsku. Na západ postupuje dážď

Veronika Sádovská

Niekoľko posledných dní trápi našich západných susedov búrlivé až extrémne počasie. Ďalšie búrky už postupujú Rakúskom.

Ďalšie pomerne intenzívne búrky už postupujú Rakúsko-Maďarským pohraničím smerom na sever až severovýchod na naše územie. Začali vznikať v Strednom Rakúsku a postupne sa rozšírili západnejšie až k hraniciam s Maďarskom.

U našich južných susedov sa vyskytuje supercelárna búrka v oblasti Szombathely, ktorá už vyprodukovala aj pomerne veľké krúpy. 

Postupujú na naše územie. Na juhozápad Slovenska dorazí už len mierny alebo stredne silný dážď hlavne v Bratislave a v okolí. Búrky po prechode studeného frontu už dnes neočakávame. 

Ďalšie búrkové jadrá vznikli aj na území Česka v blízkosti našich hraníc. Ani tie však k nám neprinesú intenzívny dážď, ktorý by mohol zmierniť prehlbujúce sa sucho. Zaprší z nich len v oblasti Bielych Karpát.

Ďalšie búrky máme v pohraničí s Ukrajinou, aj tie však postupujú severovýchodným smerom. Na celom území sa tak po prechode frontu ochladilo a čakajú nás dnes skôr len prehánky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd