Ďalšie záplavy a zosuvy v Taliansku. Počet obetí sa znova zvýšil

Veronika Sádovská

Pre oblasti Ravenna a Emilia Romagna nenastala žiadna zmena. Počas noci sa vyliali rieky na ďalších miestach a evakuovať museli ďalších obyvateľov.

Mesto Ravenna v noci zasiahla ďalšia povodňová vlna. Evakuovať museli ďalších obyvateľov. Niektoré oblasti sú stále bez elektriny a pitnej vody.

Takáto situácia sa v Taliansku nevyskytla už viac ako posledných 100 rokov. Všetci sú na nohách a núdzová situácia zamestnala všetky zložky civilnej ochrany.

Počet obetí stúpol na trinásť

Práve v provincii Ravenna včera našla ďalšie štyri mŕtve telá a počet obetí tak stúpol na trinásť. Dnes dopoludnia počet obetí stúpol už na štrnásť.

Zatiaľ posledná nájdená obeť bola nájdená mŕtva dnes ráno v blate na dvore svojho domu vo Faenze. Išlo o 84-ročného muža. Počet obetí pravdepodobne ešte nie je konečný.

V oblasti Emilia Romagna sú niektoré obce ešte stále úplne odrezané od sveta. Prerušené je tam aj telefonické vedenie. 

Dôvodom nie sú len záplavy, ale stovky zosuvov pôdy. Bahno, stromy a skaly sa zrútili na cestné komunikácie či zničili elektrické vedenia.

Dlhotrvajúce zrážky

Dôvodom extrémnych záplavy sú vyše 36 hodín trvajúce dažde. Vyliali sa prakticky všetky rieky v týchto regiónoch, mnohé aj na viacerých miestach.

Len donedávna oblasť Emilia Romagna bojovala s extrémnym suchom. Prvé výdatné zrážky prišli už začiatkom mája, kedy boli aj prvé povodne.

Udalosti posledných dní len znásobili škody na majetku, ale aj úrode či zvieratách - zaplavených bolo vyše 5 000 fariem.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd