Ďalšie zemetrasenie v Chorvátsku spôsobilo nové škody

Peter Minárik

V Chorvátsku sa dnes podvečer opäť triasla zem. Dnešný dotras po silnom zemetrasení z konca uplynulého roka bol najsilnejší a opäť si vyžiadal materiálne škody.

V Chorvátsku sa aj dnes triasla zem. V podvečerných hodinách otriaslo Chorvátskom ďalšie zemetrasenie o sile 5.0 a to opäť v postihnutom regióne.

Zemetrasenie malo epicentrum asi 49 kilometrov juhovýchodne od Záhrebu a prvotné hlásenia hovorili o magnitúde až 5,7. Seizmológovia potom silu skorigovali na 5.0.

epicentrum zemetrasenia, zdroj: EMSC
epicentrum zemetrasenia, zdroj: EMSC

Toto zemetrasenie podľa údajov Európsko-stredomorského seizmického centra cítili v mnohých oblastiach Chorvátska a to aj 200 km od epicentra.

Hlásenia o zaznamenaných dotrasoch prišli aj z okolia Sarajeva, či Budapešti.

U nás sme dnešný dotras na pocit nemohli zaevidovať, nakoľko zemetrasenie bolo násobne slabšie ako to z konca decembra, no seizmogramy na Slovensku seizmickú vlnu zachytili. Viac TU.

Dnešné zemetrasenie zasiahlo predovšetkým oblasť Petrinja, kde došlo aj k poškodeniu niekoľkých budov, vrátane tamojšej policajnej stanice.

V iných okolitých oblastiach však významnejšie škody nie sú hlásené a našťastie nie sú správy ani o obetiach dnešného zemetrasenia.

Seizmológovia však upozorňujú, že podobne silné dotrasy ako počas dnešného dňa sa ešte v Chorvátsku môžu vyskytnúť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd