Dážď pomaly ustáva. Od západu sa vyjasňuje

Dážď pomaly ustáva. Od západu sa vyjasňuje
Veronika Sádovská

Vo východnej polovici nášho územia je rušno. Popoludní si však budú môcť vydýchnuť.

Dlhotrvajúci prívalový dážď už spôsobil povodne na viacerých miestach východného Slovenska. Už ráno boli zatopené niektoré cestné komunikácie.

V Kapušanoch, okres Prešov, vyhlásili pred 10. hod. tretí stupeň povodňovej aktivity. Vylial sa potok Ladianka na priľahlé polia a záhrady rodinných domov.

Od našich južných susedov k nám postupuje oblačnosť a dážď, ten by už nemal byť intenzívny. Búrky sa vyskytujú len ojedinele, aj to zatiaľ na území Maďarska.

Numerické modely ukazujú počas nasledujúcich hodín, že zrážky sa budú vyskytovať hlavne vo východnej polovici nášho územia. Ustať by mali už popoludní okolo 16. hodiny už na väčšine územia.

Úhrn zrážok do dnešnej polnoci.
Úhrn zrážok do polnoci.

Spadnúť ešte môže dnes na východe okolo 20 mm zrážok, vodné toky by sa pomaly mali začať ustaľovať. Na strednom Slovensku predpokladáme úhrn zrážok do 10 mm.

Studený front nepriniesol len zrážky, ale aj vítané ochladenie. Aktuálne najvyššia teplota je v južných oblastiach do 18°C. Zvyšok územia má teploty okolo 15°C. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
29 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
27 °C / 14 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Jasno
32 °C / 15 °C
Peter
Nedeľa
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd