Dáždniky sa ešte zídu, ale teploty pôjdu nahor. Oteplí sa až na +20 °C

Veronika Salayová

Slovensko má za sebou najdaždivejšie dni od začiatku tohto roka. Zrážok bude od dnešného dňa výrazne menej, no dáždniky ešte neodkladajte. Dobrou správou je, že teploty pôjdu mierne nahor. 

Slovensko má za sebou poriadne upršaný záver týždňa, ktorý priniesol vysoké úhrny zrážok do 50 mm, a to najmä na západné Slovensko. Intenzívne dažde poriadne dvihli aj hladinu Dunaja. 

Napríklad v Bratislave Dunaj dosiahol výšku vyše 6 metrov a pre dosiahnutie 1. SPA chýbalo 48 cm. Dunaj kulminoval v priebehu uplynulej noci a dnes ráno už jeho hladina postupne klesá. 

Počas včerajšieho dňa však pomerne výdatne pršalo aj na strednom a východnom Slovensku, a dokonca sa na viacerých miestach objavilo aj krupobitie s ľadovými krúpami o veľkosti 1 až 2 cm.

Zrážok bude oveľa menej

Dnešok už taký dramatický nebude. Výdatne a intenzívne zrážky sa v posledný pracovný deň už neobjavia, ale to neznamená, že pršať vôbec nebude. Dnes sa očakávajú iba lokálne prehánky, ktorý miestami môže prejsť do krátkodobého dažďa.

Ani slnečných lúčov si nateraz veľa neužijeme, ale pozitívnou správou je, že teploty oproti včerajšku pôjdu nahor a dnešné maximá sa vyšplhajú až na +19 °C, lokálne na juhu Slovenska môže teplota atakovať hranicu +20 °C.

Nový pracovný týždeň prinesie podobný charakter počasie, teda premenlivé počasie s prehánkami a občasným dažďom. Pozor, v pondelok a utorok hrozia aj búrky. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd