Depresívnejšie počasie bude pokračovať. Vráti sa sneh aj dážď

Peter Minárik
Jednoznačné správy na úvod. Babie leto nepríde, nečaká nás ani slnečné počasie. Stále bude oblačno a sychravo.

Po prudkom nástupe októbra, ktorý sa zapíše do histórie tým, že ešte nikdy na meteorologických staniciach severného Slovenska nespadlo počas prvej októbrovej dekády toľko snehu ako tento rok sa počasie nezlepší a stále bude podpriemerne chladno, čo je pomerne zaujímavé k faktu, že rok 2016 sa zatiaľ profiluje ako najteplejší vôbec v histórii meteorologických meraní na našej planéte. 

To však len potvrdzuje to, že globálne otepľovanie nie je otepľovanie v pravom slova zmysle. Priemerná teplota na planéte síce rastie, ale to skôr podnecuje čoraz extrémnejšie javy na našej planéte. Okrem toho, že začiatok októbra priniesol do Európy nezvyčajne chladný vzduch, tak nad Atlantikom sa prejavil hurikánom, ktorý po desiatich rokoch zasiahol oblasť Floridy. O nudu v počasí tak nemôže byť ani reč.

Nasledujúce dni prinesú na naše územie typicky sychravé, jesenné počasie.

Oblačno, hmlisto a zrážky

Počasie nad našou oblasťou je aj naďalej pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku vzduchu. Tlaková níž, ktorá k nám priniesla výrazné zrážky a na sever aj sneh sa pomaly vypĺňa, ale v stredu sa opäť nad našou oblasťou začne prehlbovať.

Do utorka počítajte s oblačným a zamračeným počasím, ktoré najmä na sever prinesie aj prehánky. Teploty sa počas dňa budú pohybovať od +7 do +14°C. Nočné teploty budú klesať na +7 až 0°C.

V utorok večer sa rozprší

Tlaková níž k nám v utorok večer začne prinášať zrážky. Tie sa začnú rozširovať od juhu postupne na celé územie a celá streda bude upršaná, pričom pršať bude najmä na východe územia, kde sa môže jednať aj o výdatnejšie zrážky. Od výšky 1500 metrov bude výrazne snežiť.

Denné teploty v stredu poklesnú na +5 až +11°C.

Zlepšenie počasia v závere týždňa

Mierne zlepšenie možno čakať až v závere týždňa. Pracovné dni však stále budú v znamení oblačnej oblohy s ojedinelými prehánkami a s dennými maximálnymi teplotami do +15°C.

Až počas víkendu sa prechodne môže oblačnosť zmenšiť, ale mrakov sa celkom nezbavíme. Pozitívnou správou je, že sa oteplí a teploty sa priblížia v najteplejších oblastiach k hranici +20°C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
29 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
27 °C / 14 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Jasno
32 °C / 15 °C
Peter
Nedeľa
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd