Desivé VIDEO: Dvoch ľudí na pláži zabil priamy úder blesku

20.09.2023 o 19:24 - Veronika Salayová

Na mexickej pláži došlo k veľkej tragédii. Do dvoch ľudí počas búrky udrel blesk a tí nemali šancu priamy zásah blesku prežiť. Pritom šanca, že do niekoho udrie blesk, je jedna k miliónu.

video:

Blesk usmrtil dvoch ľudí na pláži Maruata v mexickom štáte Michoacán. Jednou z obetí bola 33-ročná žena, ktorá zomrela na mieste. Druhou obeťou bol miestny predavač, ktorý zahynul po prevoze do nemocnice. 

Tento desivý moment úderu blesku do ženy zachytil na kameru jeden z návštevníkov pláže. Video sa čoskoro stalo virálne a obletelo svet. 

Okolnosti tragédie

Na pláži začínala zúriť búrka a žena sa rozhodla nasledovať svojho manžela, vyliezla z vody a v tom momente do nej nečakane udrel blesk.

Manžel sa ju vzápätí pokúšal oživovať, lekári však na mieste konštatovali smrť, píše Daily Mail

Druhou obeťou bol miestny predavač hojdacích sietí, do ktorého taktiež udrel blesk počas tejto búrky. Priamy zásah blesku síce prežil, no ostal nažive iba veľmi krátko. Pri prevoze do nemocnice následkom podľahol.

Šanca, že sa toto stane, je mizivá

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb zasiahne zem v Spojených štátoch každý rok najmenej 40 miliónov bleskov. 

Aj napriek tomuto veľkému číslu je šanca, že človeka zasiahne blesk, približne jedna k miliónu, pričom z tohto malého počtu ľudí až 90 % zasiahnutých prežije. V Spojených štátoch minulý rok kvôli blesku zomrelo asi iba 20 ľudí.

K priamemu úderu bleskom dochádza podľa americkej Národnej meteorologickej služby v otvorených priestranstvách, čo býva ojedinelé, no je pri tom najväčšia pravdepodobnosť úmrtia.

 

Reklama MediaAd