Dnes bolo nadpriemerne teplo. V Žiline a v Hurbanove až +9,1 °C

Ľubomír Franko

Počas nedele sme na Slovensku zaznamenali vysoko nadpriemerné teploty. V Žiline a v Hurbanove sa dokonca priblížili k +10 °C. Aké nás čaká počasie počas ďalších dní?

V závere pracovného týždňa prenikol do oblasti západnej Európy veľmi chladný vzduch. Ten sa v sobotu nahrnul na severnú stranu Álp, kde sa postupne prehlbovala tlaková níž.

Tlaková níž sa postupne presunula z alpskej oblasti nad severné Taliansko. Po prednej strane tlakovej níže k nám prúdil od juhu relatívne teplý vzduch.

Niet preto divu, že v nedeľu sme na Slovensku zaznamenali nadpriemerne vysoké teploty. Najvyššiu teplotu zo staníc v sieti METAR sme dnes zaznamenali v Žiline a v Hurbanove. Kde teploty vystúpila zhodne na +9,1 °C.

Dnešné teploty o 12:00, zdroj: SHMÚ/INCA
Dnešné teploty o 12:00, zdroj: SHMÚ/INCA

Napriek tomu, že teploty boli vysoké, na rekordy nestačili. Pre letisko v Žiline drží januárový rekord 8. január roku 1994, kedy tam teplota vystúpila až na +14,7 °C. Ide ale o najteplejší 3. január v histórii pozorovaní, keďže doterajší rekord držal 3. január 1984, kedy tam bolo +8,0 °C.

V Hurbanove je januárový rekord ďaleko od dnešného maxima. Drží ho 29. január 2002, kedy tam namerali až +17 °C. Pre 3. január drží rekord rok 1984, kedy tam namerali +13,2 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd